Остави място за пеперудите
Започвайки да работиш с цветя има, много неща, които трябва да научиш.
На първо място -техника!
Да усвоиш техниката за спирално подреждане на цветята в букет например, изисква време и практика.
Както при карането на кола, е нужен
добър учител, часове практика и много внимание!
С времето също като при шофирането установяваш, че си придобил мускулната памет за това умение и вече не се замисляш върху техниката на шофиране/правенето на букет.
Можеш да преминеш нататък!
Какво следва?
Вече обръщаш повече внимание на дизайна, започваш да експериментираш с цветове и форма и резултатът все повече ти харесва!
До момента в който..!
Си придобил достатъчно опит, за да видиш, че нещо не е наред!
Ако си стигнал до тук - Поздравления!
Сега започва интересното!
Сега ще трябва:
1во Да откриеш проблема!
2ро Да измислиш как да го решиш!
Попаднала съм в ролята на учител не веднъж, а и аз самата съм била начинаеща.
Най - често срещаният проблем, който новият (а и не само) флорист допуска е "задушаването" на аранжировката!
Правилното количество въздух е точно толкова важно колкото и останалите компоненти!
Ако оставим много празно пространство ще изглежда недовършено, но ако не оставим достатъчно ще получим сбита и непрофесионална аранжировка!
Един от най - ценните съвети, които получих от приятел флорист когато бях на този етап от развитието си е :
" Остави място за пеперудите! "
Бих добавила "не за комар или птица" ;)
.
.
Ще се радвам ако ви е било интересно и полезно!
Или да споделите с някого, на когото ще бъде!
.
Ева Фергова
